Wszystkie informacje zawarte w blogu są mojego autorstwa. Dotyczą one mojego życia z Rdzeniowym Zanikiem Mięśni.
Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione!

niedziela, 9 listopada 2008

kilka słów o stronie...Z racji, że wcześniejsza strona od długiego już czasu nie była aktualizowana postanowione zostało, że póki co przenosimy się na blogspot.com i tutaj w miarę regularnie będziemy informowali Państwa o sytuacji Eweliny. Pieczę nad stroną objęło węgrowskie Stowarzyszenie Przestrzeń oraz Ewelinka :)

Poniżej zamieszczamy szczegółową informację o Ewelinie:

Ewelina Skarżyńska (ur. 1991 r.) pochodzi ze Strupiechowa (okolice Węgrowa, woj. mazowieckie).

Od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni, który z roku na rok postępuje. Choroba ta uniemożliwia jej samodzielne funkcjonowanie. Większą część czasu dziewczyna spędza na wózku, czekając na operację kręgosłupa. Dodatkowym utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu są postępujące skolioza i osteoporoza. Wyłącznie intensywna rehabilitacja i odpowiednie zabiegi pomogą w zahamowaniu rozwoju choroby. W tym celu potrzebne są jak najczęstsze wyjazdy do sanatorium. Każdy taki pobyt to koszt od jednego do kilku tysięcy złotych. Niezbędny jest także sprzęt rehabilitacyjny do ćwiczeń domowych, który także wiąże się z dużymi wydatkami finansowymi. Rodziców Eweliny nie stać na samodzielne pokrycie kosztów. Dlatego też zwracamy się do Państwa o wsparcie.

Dla wszystkich zainteresowanych pomocą Ewelinie umieszczamy numer konta bankowego, pod który mogą Państwo przekazywać darowizny:

nazwa: Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą

w tytule: "darowizna na leczenie i rehabilitacje Eweliny Skarżyńskiej"

PKO BP XV O/WARSZAWA

41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

W imieniu Eweliny serdecznie dziękujemy!

Brak komentarzy: