Wszystkie informacje zawarte w blogu są mojego autorstwa. Dotyczą one mojego życia z Rdzeniowym Zanikiem Mięśni.
Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione!

sobota, 8 stycznia 2011

Czym jest miłość?

            Czy zastanawialiście się kiedyś, czym właściwie jest miłość? 
Regułka słownikowa opisuje:  
"Miłość jest dowolną ilością emocji
i doświadczeń zachodzących z powodu silnej więzi. Słowo miłość może odnosić się do wielu różnorodnych uczuć, stanów i postaw, poczynając od ogólnego zadowolenia, a kończąc na silnej więzi międzyludzkiej. Rozmaitość użyć i znaczeń, połączona z zawiłością opisywanych przez nią uczuć, powoduje, że miłość jest niespotykanie trudna do zdefiniowania, nawet w porównaniu do innych stanów emocjonalnych.".

            Ja bardzo często zastanawiam się nad tym i uważam, że coraz częściej w dzisiejszych czasach miłość jest wartością niedocenianą. Ludzie gonią za pieniędzmi, za zrobieniem kariery. Często bywa tak, że ludzie nie mają dla siebie czasu, przez co ich uczucie wygasa. Ich miłość staje się bólem, cierpieniem i żalem.
A przecież każdy pragnie kochać i  ma do tego prawo. Często zdarza się też miłość nieszczęśliwa, bez wzajemności.
Niestety czasem za późno zdajemy sobie sprawę z tego, że byliśmy kimś ważnym dla kogoś.
Człowiek, który kocha inaczej patrzy na ludzi. Postrzega świat 'sercem'. Każda minuta spędzona z ukochaną osobą sprawia, że zapominają o całym świecie, są szczęśliwi. Miłość jest tęsknotą za bliską osobą. Zmienia nas i sprawia, że stajemy się dojrzalsi.
            Jednak czy można powiedzieć, że miłość daje szczęście kiedy jest spełniona i odwzajemniona?
Ja myślę, że tak, ale to moje zdanie. Szczęście jest dla każdego czymś innym. Dla mnie to właśnie miłość. Miłość rodziców, rodzeństwa, babci.. . Miłość bliskiej osoby.
Dlatego mimo tego, że miłość jest uczuciem trudnym należy w nią wierzyć, pielęgnować ją, nie tylko wtedy gdy dopiero rozkwita,
a nawet wtedy gdy trwa. Uczucie to wymaga od człowieka wiele, ale wiele też daje.
           Nie pozwólmy by życie "uciekło nam między palcami"
i dbajmy o naszą miłość, bo czas ciągle idzie do przodu i nic nie można cofnąć. Musimy dbać o to by uczucie nie wygasło, bo stracone lata nie wrócą.. .

"Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą"
— św. Paweł z Tarsu

4 komentarze:

Nadwrażliwiec pisze...

Myślę, że gdyby ludzie kierowali się prawdziwą miłością, świat wyglądałby zupełnie inaczej. W rodzinach nie byłoby tylu kłótni i awantur. Mniej dzieci cierpiałoby wskutek rozwodów i przemocy w rodzinie. Bogate kraje bardziej pomagałyby biednym rejonom świata, mniej ludzi umierałoby z głodu i chorób, które można łatwo wyleczyć albo nawet w ogóle by nie było głodu ze względu na większą, dużo większą pomoc. Lekarze bardziej kierowaliby się dobrem pacjentów, a nie swoimi karierami. Politycy bardziej kierowaliby się dobrem społeczeństwa, a nie sobą. Wiele chorób można by całkiem wyeliminować, bo więcej pieniędzy szłoby na naukę i rozwój zamiast na wojny. Świat byłby piękniejszy i lepszy, ale niestety, panują na Ziemi nienawiść, egoizm i zawiść... A to wszystko pochodzi z umysłu człowieka. Pozdrawiam :)

hedensk900 pisze...

to się nazywa utopia :] Myślmy racjonalnie.

ZmotoryzowanaMama pisze...

Pięknie to napisałaś.

AgnieszkaP. pisze...

Miłość jest ciężka. Kiedy się zaczyna, nie widzimy nic, poza tym uczuciem. Nie wystarczy ona jedna, żeby człowiek mógł czuć, że już więcej nie potrzebuje. W miłości trzeba dążyć do realizacji celów i kiedy to nie następuje, żadna miłość nie przetrwa, stanie się tylko ciężarem, z którego będziemy chcieli się uwolnić.