Wszystkie informacje zawarte w blogu są mojego autorstwa. Dotyczą one mojego życia z Rdzeniowym Zanikiem Mięśni.
Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione!

poniedziałek, 14 lutego 2011

"Żyje się za pieniądze, ale nie należy żyć dla pieniędzy." - Nicolas Sébastien Roch Chamfort

Pieniądze. Jaki jest ich wpływ na nasze życie? Czy naprawdę są aż tak ważne? Dlaczego ludzie stawiają je na pierwszym miejscu, wyżej niż rodzinę, przyjaciół, szczęście a nawet miłość?
Wiem, że pieniądze są ważne jednak ja nie potrafiłabym żyć  z przekonaniem, że są najważniejsze. Nasze życie jest lepsze kiedy ma się za co żyć, to oczywiste. Kiedy można sobie pozwolić na wszystko bez ograniczania się. Jednak zauważyłam jedną ważną, bardzo ważną rzecz. Ludzie, którzy mają mniej potrafią się dzielić. Potrafią oddać nawet ostatnie pieniądze, tym którzy potrzebują bardziej. Lepiej rozumieją.
Wartości, które w życiu są najważniejsze nie kupimy za pieniądze. Szczęście, miłość. A przyjaciele? Często mogą być, bo wiedzą, że mamy, posiadamy. Często mogą być fałszywi.
Pieniądze zmieniają ludzi. Zmieniają charaktery i upodobania. Takie jest moje zdanie.

Jednak mając pieniądze można bardzo pomóc.
Nie można za nie kupić zdrowia, ale można je poprawić. Za ich sprawą można wiele zdziałać, dlatego (skoro notka o pieniądzach) jeśli rozliczacie się z podatku i nie wiecie co zrobić z 1% możecie pomóc mi lub innym chorym osobom w walce z chorobą. Was nic to nie kosztuje a mi może bardzo pomóc! Liczy się każdy grosz. Mały gest może bardzo dużo!

Z góry bardzo dziękuję za każdy grosz, za każdą okazaną pomoc. 


P.S. Pieniądze z 1% przekazane dla mnie będą w pełni wykorzystane na moją rehabilitację i leczenie! Nie kupuję za to rzeczy takich jak ubrania czy pomoce naukowe do szkoły! 

3 komentarze:

Nadwrażliwiec pisze...

Na świecie żyje wielu bogatych ludzi, którzy nie są szczęśliwi. Wielu z nich przekonało się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale i tak dalej pogrążają się w tej spirali pożądania, brania i chciwości. Niedawno tak sobie pomyślałam - jakie to w sumie dziwne, są u nas ludzie, którzy się ciągle odchudzają i mają problem z nadwagą, a gdzieś (może nawet za ścianą) ludzie umierają z głodu. Może ten kryzys ekonomiczny obudzi przynajmniej niektórych, bo niestety, ale czasem ludzie potrzebują wstrząsu. Pozdrawiam :)

Anonimowy pisze...

ja uwazam ze zyjemy w cholernie niesprawiedliwym siwecie w ktorym jedni ludzie zdychaja z glodu natomiast inni maja tyle pieniedzy ze nie wiedza co z nim zrobic.a ja mieszkam kolo lasu w domu w dup[ie mam ta zasrana jakosc zycia dupa pieniadze wogole to ja uwazam ze to jakis idiota wymyslil jakby zycie malo dawalo w kosc nie?.

Anonimowy pisze...

ten swiat jest cholernie niesprawiedliwy. tylko praca i zasrane pieniadze sie licza tak jakby nic pozatym nie bylo nie?.na co one komu?.przeciez i tak bedzie kiedys grob a tych pieniedzy sie tam nie zabierze nie?.