Wszystkie informacje zawarte w blogu są mojego autorstwa. Dotyczą one mojego życia z Rdzeniowym Zanikiem Mięśni.
Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione!

niedziela, 14 sierpnia 2011

"Sny są jak ucieczka."

Czym jest samotność? Według słownikowej definicji jest to najczęściej stan emocjonalny, który wynika z braku pozytywnych emocji z innymi ludźmi. Samotnym można być z wyboru lub nie.
Jednak, co jest przyczyną bycia samotnym wśród otaczających nas ludzi?
Brak akceptacji? Nieufność? Czy może poczucie, że nie jest się rozumianym?

Świat pędzi. Czas ucieka. Dni mijają a wraz z nimi ucieka życie. Nurt życia porywa wszystkich, pozostawiamy przez to coś za sobą, coś bardzo cennego. Lecz, gdy sobie to uświadamiamy może być już za późno. Zostajemy sami, mimo że otacza nas wiele osób.

W głębi siebie czuję się samotna. Wokół mnie jest wielu ludzi, ale ja chcę mieć coś swojego. Coś co będę kochać. Bo ja tak naprawdę najbardziej w życiu chcę kogoś kochać.*
Najgorzej jest w nocy i nad ranem. Sny są jak ucieczka, dlatego nienawidzę poranków. Przypominają, że noc ma swój koniec i trzeba znowu radzić sobie z myślami.* Nie jest łatwo.

"Naiwna wiara dziecka, że gdy się zamknie oczy, to wcale nie jest ciemno."

*"Samotność w sieci" - Janusz L. Wiśniewski

4 komentarze:

Nadwrażliwiec pisze...

Niestety, takie są teraz czasy :( Ludzie w większości wolą zarabiać pieniądze (i to od 10 000 w górę) niż nawiązywać relację. Teraz bardziej od człowieka liczą się kasa i kariera. I to nie dotyczy wbrew stereotypom tylko bogaczy robiących kariery, bo bieda potrafi wypaczyć i zniszczyć relacje tak samo jak bogactwo... Z drugiej strony, może lepiej jest być samotnym niż być otoczonym fałszywymi przyjaciółmi i ludźmi, którzy tylko udają że kochają, a tak naprawdę gotowi są wbić nóż w plecy. Pozdrawiam :)

REwelkaa pisze...

Tak, masz rację. Mimo wszystko samotność jest lepsza niż ciągłe okłamywanie...

Pozdrawiam. :)

Asiulka pisze...

Nie jesteś samotna bo ja jestem zawsze przy Tobie!Pamiętaj o tym!:*

REwelkaa pisze...

Wiem Asiula, to nie taka samotność :*