Wszystkie informacje zawarte w blogu są mojego autorstwa. Dotyczą one mojego życia z Rdzeniowym Zanikiem Mięśni.
Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione!

sobota, 5 listopada 2011

Los...

Czy los jest niesprawiedliwy? Czy można go oszukać?
Owszem, jest w życiu tak, że jedni mają czegoś więcej, a inni mniej. Jednak czy ci co mają mniej mają gorzej? Niektórzy mogą mieć niewiele ale są szczęśliwi, ponieważ potrafią cieszyć się z tego co mają, mało tego, mimo to, potrafią dzielić się tym z innymi. Bo w życiu nie jest ważne to, kto ile posiada majątku, ale to, ile posiada w sobie uczuć.

***

Dlaczego Chiny?
Ponieważ wiele osób pyta mnie dlaczego akurat leczenie w Chinach a nie gdzieś bliżej, wyjaśniam.
Leczenie komórkami macierzystymi nie jest jeszcze rozpowszechnione na szeroką skalę. Z tego co udało mi się wyczytać w Internecie,zabiegi takie wykonywane są tylko w Moskwie, Kanadzie oraz w Chinach. Jednak Kanada odpada, ponieważ tam robią takie zabiegi ale tylko na choroby serca. W Moskwie owszem jest podobnie jak w Chinach, ale...
1. Komórki, które używane do przeszczepu w Moskwie to komórki embrionalne. Komórki embrionalne, czyli młode komórki mogą przeistaczać się w nowotwory. W Chinach do przeszczepu używane są komórki dorosłe, które wg badań nie mają negatywnego wpływu na człowieka.
2.Klinika w Chinach ma o wiele lepszą reputację niż klinika w Moskwie.
3. W Chinach są o wiele lepsze warunki w klinice (osobny pokój razem z opiekunem), oraz dodatkowa rehabilitacja, czego nie ma w klinice NeuroVita (w Moskwie).
4. W klinice w Moskwie pobyt trwa dwa tygodnie. W czasie pierwszego pobytu komórki są pobierane od pacjenta, natomiast dopiero przy kolejnej wizycie wykonywane są iniekcje. Kuracja w Moskwie może trwać nawet do 3 lat, ponieważ w trakcie jednego pobytu wykonywana jest jedna lub dwie iniekcje. Za każdy pobyt należy zapłacić, więc koszty wychodzą takie same lub nawet większe. W Chinach pobyt trwa 4 tygodnie. Wykonywanych jest 5-8 iniekcji. Kurację (z tego co czytałam, jednak nie jest to pewne) można powtórzyć jeszcze raz, z kilku miesięczną przerwą.

***
Chciałam jeszcze podziękować wszystkim, którzy rozpowszechnili, bądź też rozpowszechniają mój apel. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ mimo to, że w życiu codziennym pieniądze nie odgrywają dla mnie pierwszorzędnej roli, jeśli chodzi o zdrowie tylko one mogą mi pomóc.
Do tej pory na koncie fundacyjnym, dzięki Waszej pomocy, udało się uzbierać nieco ponad 12 000zł.
Do Chin jeszcze długa droga, ale myślę, że dzięki Waszej pomocy i mojej walce uda się. Uda się uzbierać brakującą kwotę i uda mi się być w takiej formie w jakiej jestem teraz. Oby nie było gorzej.


Sercem jestem z Wami! :*

4 komentarze:

Nadwrażliwiec pisze...

Wiesz, dla nas (mam na myśli ewangeliczną część tych, którzy pomagają) istotne jest też to, że w przypadku komórek tzw. młodych, dochodzi najczęściej do zniszczenia embrionu, który ma już swoje DNA. W przypadku dorosłych tego ryzyka nie ma. Podobno takie przeszczepy są też robione w Polsce, właśnie z komórek z krwi pępowinowej, ale z tego co się zorientowałam tylko w przypadku nowotworów. Pozdrawiam :)

ewa pisze...

Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie i zycze duzo wytrwalosci i duzo zdrowia

Anonimowy pisze...

Nadzieja to wspaniała rzecz pod warunkiem że nie jest złudna życzę Ci by twoja nie była.
Mariusz.

Anonimowy pisze...

Bardzo dobry wpis, niezwykle długo googlowałem informacji na ten temat,
a tu w jednym miejscu znalazłem odpowiedzi na wszystkie dręczące mnie pytania.
Mądrze
i szczegółowo omówione zagadnienia. Szczerze polecamwszystkim z
podobnym problemem.

Here is my webpage :: urolog Tarnów