Wszystkie informacje zawarte w blogu są mojego autorstwa. Dotyczą one mojego życia z Rdzeniowym Zanikiem Mięśni.
Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione!

niedziela, 24 lutego 2013

Co później?

Rozpoczął się kolejny, przedostatni semestr studiów. Czas tak szybko mija. Jeszcze niedawno bałam się, że nie dam sobie rady w akademiku, na uczelni. Bałam się, że nie zostanę zaakceptowana przez ludzi na roku... A dziś? Dziś zastanawiam się kiedy to wszystko zleciało. 

Te dwa i pół roku studiów udowodniły mi, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą. Wystarczy czegoś bardzo mocno chcieć i dążyć do tego.
Zamieszkanie poza domem, bez rodziców nauczyło mnie całkowitej samodzielności, otwartości.
Nie wstydzę się już prosić o pomoc, gdy jej potrzebuję. Nie boję się robić tego na co mam ochotę, i nie przejmuję się tym "co ludzie powiedzą". Ludzie często oceniają nas "po opakowaniu", nie wiedząc co myślimy, czujemy. To właśnie tutaj poznałam wspaniałych ludzi, którzy są ze mną na dobre i złe, od których wiem, że zawsze mogę liczyć na wsparcie.
Chociaż czasem nie było lekko, bo mieszkanie w akademiku to wcale nie taki "EDEN", nie żałuję, że zdecydowałam się na studiowanie.
Udowodniłam tym, że cztery kółka i Potwór, który każdego dnia daje o sobie znać, nie skazują nikogo na porażkę. Wręcz przeciwnie, to daje siłę by walczyć.. . By walczyć o każdy lepszy dzień.

Tylko co później?
Chciałabym dalej studiować. Zrobić magistra z Technologii żywności oraz w tym samym czasie rozpocząć drugi kierunek studiów jakim jest dietetyka. Czy mi się to uda, zobaczymy. 


PeeS. Kochani! Pamiętajcie o mnie przy rozliczaniu PITa. To ten czas, kiedy możecie pomóc mi w walce z Potworem przekazując mi 1% ze swojego podatku. Za każdą wpłatę serdecznie DZIĘKUJĘ!

***


fot. Paulina W.

2 komentarze:

Heecha pisze...

Jesteś w bardzo dobrej fizycznej formie,więc czemu nie miałabyś sobie poradzić? Ograniczyć Cię może tylko nie wiara w siebie i Twoje możliwości.

Anonimowy pisze...

Pozdrowienia dla prowadzących stronkę. Bardzo fajna strona.
Godna polecenia. Pozdrawiam!

My blog: polecane strony