Wszystkie informacje zawarte w blogu są mojego autorstwa. Dotyczą one mojego życia z Rdzeniowym Zanikiem Mięśni.
Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione!

wtorek, 25 marca 2014

Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś całe życie!

Kochani! Zachęcam wszystkich do rejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku. Rejestracji będzie można dokonać w dniach 9-10 kwietnia w godz. 11.00-18.00 w holu na Wydziale Humanistycznym przy ul. Żytnia 39 UPH w Siedlcach. 
Dzięki Waszej pomocy wiele osób może uzyskać pomoc, która może uratować ich życie! 
Wspierajmy akcję: „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie”.


"W Polsce, co godzinę ktoś kolejny dowiaduje się, że ma nowotwór krwi. Tę okrutną diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu z nich jedyną szansą na nowe życie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Tych niestety w Polsce jest ciągle zbyt mało. Aktualnie niewiele ponad pół miliona! Dla wielu pacjentów w Polsce, zakwalifikowanych do przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego, tego dawcy nie można znaleźć. Dla porównania w Niemczech, w kraju o dwukrotnie większej populacji niż Polska, tych dawców jest prawie 4 500 000! Polska ma więc potencjał na co najmniej 1 000 000 potencjalnych dawców szpiku, czyli 1 000 000 szans na nowe życie dla tych, którzy potrzebują tego najbardziej, chorych na nowotwory krwi.

W naszym kraju studiuje około 2 000 000 młodych ludzi i to zainspirowało nas do stworzenia projektu rejestracji potencjalnych dawców wśród społeczności akademickich, którego celem jest zjednoczenie wszystkich studentów na rzecz ratowania życia ludzkiego. Do tej pory w ramach dwóch edycji projektu studenckiego zarejestrowały się 23 563 osoby. Głęboko wierzymy w to, że podobnie jak w poprzednich edycjach, studenci swoim zapałem i chęcią zmiany świata na lepsze pociągną za sobą ogromną grupę ludzi chętnych do świadomej rejestracji jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Jesteśmy przekonani, że praca i zaangażowanie młodych ludzi podczas wiosennego finału projektu „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie” przełoży się na spektakularny sukces w postaci zarejestrowania kolejnych potencjalnych dawców, a rezultaty będą widoczne przez długie lata w postaci uratowanych istnień ludzkich.

Fundacja DKMS Polska zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku, jako niezależna organizacja typu non-profit. DKMS ma swoje korzenie w Niemczech, gdzie powstała z prywatnej inicjatywy w 1991 roku. DKMS Polska rozpoczęła swoją działalność 25 lutego 2009 i do dnia dzisiejszego udało się nam zarejestrować i przebadać ponad 450 000 (marzec 2014) potencjalnych dawców. 1018 (marzec 2014) osób oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej."

Więcej o akcji na profilu fb.

2 komentarze:

Nadwrażliwiec pisze...

Myślałam o tym i nawet przeczytałam warunki... Ale z chorobami przewlekłymi nie biorą :( Pozdrawiam :)

REwelkaa pisze...

Ja też chciałam, ale niestety nie mogę.. .